“Azəriqaz” İstehsalat Birliyinin rəhbərliyi bəyan edir ki, məqsədimiz və məramımız qanunvericiliyin və beynəlxalq standartların tələblərinə uyğun olaraq Azərbaycan Respublikası ərazisində qaz şəbəkəsinin təhlükəsiz istismarını təmin etmək, ətraf mühitə ziyan vurmamaq, təbii qazdan istifadə edən bütün istehlakçıları fasiləsiz, keyfiyyətli və təhlükəsiz qaydada təbii qazla təchiz etməklə müştəri məmnuniyyətinə nail olmaqdan ibarətdir.
“Azəriqaz” İB fəaliyyətində vacib hesab etdiyi aşağıdakı meyarları rəhbər tutur:
- ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 10002 və ISO 50001 Beynəlxalq Standartları üzrə İdarəetmə Sistemlərinin inkişafına müsbət təsir edən qabaqcıl metodlardan istifadə etməklə müasir texnika və texnologiyaların tətbiqinə nail olmaq və davamlı inkişafı təmin etmək.
- İdarəetmə Sistemlərində və Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Aktlarında keyfiyyət, ekologiya və təhlükəsizliklə bağlı bütün tələbləri yerinə yetirmək.
- Davamlı inkişafın təmin edilməsi məqsədilə PLANLAŞDIR – İCRA ET – YOXLA – İNKİŞAF ETDİR! prinsipini əsas götürmək.
- İdarəetmə Sistemlərinin tələbləri gözlənilməklə qabaqcıl təşkilatların iş təcrübəsindən yararlanaraq işçilərin mütəmadi maarifləndirilməsinə və peşəkarlığının artırılmasına nail olmaq.
- İstehlakçı şikayətlərini həll edərkən mövcud qanunvericiliyin tələblərinə riayət etməklə tərəfsiz və obyektiv olmaq, gizliliyi qorumaq, vaxtında və qüsursuz yerinə yetirmək.
- İstehsal prosesi zamanı enerjidən qənaətli istifadəni təmin etmək və enerji məhsuldarlığını artırmaq.
- Maraqlı tərəflər və onların tələbləri haqqında informasiyaları analiz etmək, daxili və xarici tərəflərin maraq və gözləntilərini bağlanılan hüquqi sənədlərdə (müqavilələrdə) əks etdirmək
- İşçilərin birgə fəaliyyətini Keyfiyyətli İdarəetmə Sistemlərinin və SOCAR-da Əməliyyatların bütövlüyünün idarəetmə sisteminin tələblərinə uyğun təşkil etmək.
- İnsan sağlamlığına və ətraf mühitə dəyər verən lider müəssisə olmaq.
- İş fəaliyyəti zamanı qarşıya çıxan riskləri və aspektləri qiymətləndirmək, müvafiq tədbirlər görmək və daima nəzarətdə saxlamaq.

The management of "Azerigas" Production Union declares that our goal and purpose is to ensure the safe operation of the gas network in the territory of the Republic of Azerbaijan in accordance with the requirements of the legislation and international standards, not to damage the environment, and to supply natural gas to all consumers who use natural gas in a continuous, high-quality and safe manner. is to achieve customer satisfaction by doing
"Azerigas" PU is guided by the following criteria that it considers important in its activities:
- To achieve the application of modern techniques and technologies and ensure sustainable development by using advanced methods that positively affect the development of Management Systems according to ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 10002 and ISO 50001 International Standards.
- To fulfill all requirements related to quality, ecology and safety in Management Systems and Legislative Acts of the Republic of Azerbaijan.
- PLAN – EXECUTE – CHECK – DEVELOP to ensure sustainable development! based on the principle.
- To achieve regular education of employees and increase their professionalism by taking advantage of the work experience of advanced organizations while anticipating the requirements of Management Systems.
- To be impartial and objective while resolving consumer complaints, complying with the requirements of the current legislation, to protect confidentiality, to perform timely and flawlessly.
- To ensure economical use of energy during the production process and increase energy efficiency.
- To organize the joint activity of employees in accordance with the requirements of Management Systems.
- To be a leading enterprise that values ​​human health and the environment.
- Assess the risks and aspects encountered during the work activity, take appropriate measures and keep under constant control.